Dołącz do #bossiercommunity – zapisz się do newslettera i zdobądź wyjątkowe materiały!
„Sztuczna inteligencja to największy wróg człowieka, bo zabierze mu miejsca pracy”. „Ja to się boję AI, kto by tam wiedział co to tak właściwie jest”. Niech pierwszy rzuci kamieniem, ten, kto nie słyszał takiej opinii. Lub sam jej nie ma.
I od tego trzeba w ogóle zacząć rozważania na temat zastosowań sztucznej inteligencji. My nie będziemy się w tej kwestii rozwodzić, bo daleko nam do bycia ekspertkami w dziedzinie AI, jednak zostawimy Wam link do świetnego artykułu z lingwistką Emily M. Bender. Założymy się, że po jego przeczytaniu nie będziecie się już martwić o zagrabienie Waszej kariery przez chatbota.
Przejdźmy w końcu do konkretów: poniżej zostawiamy Wam listę sposobów na wykorzystanie sztucznej inteligencji!
Niby oczywiste, ale jednak nie do końca! ChatGPT, bo pewnie ten model językowy jest nam wszystkim najlepiej znany, przetłumaczy Ci cokolwiek chcesz, na jakikolwiek język. Oczywiście, nie będzie to nieomylne tłumaczenie – jednak na pewno bardziej zaufane niż popularne internetowe translatory, które w jednym tłumaczeniu potrafią zmienić treść i wydźwięk o 180 stopni…
Jeśli działasz w branży kreatywnej, pracujesz w agencji social media (Cheers Stories, widzisz mnie?) lub prowadzisz swój profil, modele językowe, takie jak ChatGPT lub Gemini by Google są w stanie zaproponować Ci pomysły na treści. Okej, nie będą to może wyżyny kreatywności, ale na gorsze dni bez weny? Idealne rozwiązanie w pracy content creatora i social media managera.
Jako największe miłośniczki Canvy, musimy przyznać, że same jesteśmy zaskoczone jak daleko ten program zaszedł… Wystarczy, że w wybranym projekcie wybierzesz opcję komendy AI i dokładnie opiszesz, jaką grafikę ma stworzyć Canva. Wyobraźcie sobie, jak to musi skracać czas pracy…
TIP: Canva sama w sobie jest świetnym programem, który skupia w swoim interfejsie programy i apki oparte na sztucznej inteligencji, obczaj sobie!
Czyli coś na wagę złota w pracy copywritera, gdzie niektóre literówki po prostu mogą się zdarzać. Żeby tego uniknąć, wrzucasz tekst w ChatGPT i gotowe 🙂
Nie wiemy jak Wy, ale my zawsze niesamowicie podziwiałyśmy osoby, które potrafiły zapamiętać formuły z Excela. Nie chcemy im ujmować, ale no, musimy zdradzić, że ChatGPT też jest w stanie podpowiedzieć wybraną formułę, jeśli przekażecie mu swój zamysł w klarowny sposób. Just saying…
Ten obszar stwarza akurat ogromne pole do popisu dla AI. Powstało już mnóstwo aplikacji i programów opartych o sztuczną inteligencję, które potrafią analizować dane. Przykładowo: DataLab, który potrafi wyciągać wnioski, spostrzeżenia na podstawie baz danych z różnych plików (np. Arkusze Google, Excel).
Mimo że w tym tekście skupiłyśmy się w głównej mierze na sposobach wykorzystania sztucznej inteligencji w pracy, w wielu innych branżach, obszarach i przestrzeniach można znaleźć zastosowanie dla sztucznej inteligencji i opartych na niej modeli językowych. I tu jest czas na Was! Napiszcie nam w wiadomości na IG, w jaki sposób Wy korzystacie na co dzień z AI!
zdjęcie główne: @nina.gornicka
Kim jest redakcja BOSSIER? To kobiecy skład, w którym każda jest zupełnie inna. Łączy nas jednak podobny światopogląd i chęć szerzenia tych samych wartości, bo wierzymy, że takich osób jak my, jest jeszcze więcej!
Dzięki zestawieniu tylu światów i osobowości jesteśmy przekonane, że każda z Was odnajdzie w BOSSIER coś dla siebie i będzie mogła utożsamić się z nami.
DOŁĄCZ DO NAS
I ZYSKAJ DOSTĘP DO WYJĄTKOWYCH TREŚCI
DOŁĄCZ DO NAS
I ZYSKAJ DOSTĘP DO WYJĄTKOWYCH TREŚCI